اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
22nd نوامبر 2022
مدیر وبسایت
0
164

استات منگنز

فروش استات منگنز

استات منگنز یک ترکیب شیمیایی، از مشتقات مهم فلز منگنز و منبع کریستالی منگنز با فرمول (CH3COO2 Mn) و به رنگ سفید تا صورتی است. با توجه به ساختار شیمیایی این ماده کاربرد وسیعی در صنعت دارد و در گریدهای گوناگون برای مصارف مختلف و وسیعی تولید و عرضه می‌شود. در ادامه این مطلب به معرفی کامل مزایا و کاربردهای ماده شیمیایی استات منگنز می‌پردازیم و نکاتی پیرامون تهیه آن به استحضار شما می‌رسانیم؛ پس با ما همراه باشید.

تعریف استات منگنز

Mn(CH3COO)2 یک ترکیب شیمیایی با 4 مولکول آب تبلور است. این ترکیب شیمیایی نسبتاً محلول در آب و بسته به نوع خود محلول در متانول، اتانول و اسید استیک است و با حرارت دادن به اکسید منگنز تجزیه می‌شود. این ترکیب از واکنش اسیداستیک با کربنات منگنز یا اکسیدمنگنزMn3O4 + 2CH3COOH → Mn(CH3COO)2+ Mn2O3 + H2O قابل تولید است. از اسامی دیگر  این ماده می‌توان به دیاستیل منگنز، منگنز (II) استات، منگنز (2+) استات و… اشاره کرد. استات منگنز به سختی به نقطه‌ جوش می‌رسد، به راحتی قابل اکسید شدن است و به کندی در هوا کدر می‌شود.

مزایای استات منگنز

از جمله مزایا عبارتند از:
آنتی‌اکسیدان
کاتالیست بودن
مقاومت بسیار بالا
پارامغناطیس بودن
قیمت مقرون به صرفه
دسترسی و تولید آسان
داشتن خصوصيات فيزيكي- شيميايي خاص
قابل استفاده در دو نوع کریستال پودری و محلول
کاربرد گسترده در صنایع پتروشیمی به دلیل اکسیداسیون ترکیبات آلی

کاربرد

این ترکیب شیمیایی از جمله نمک‌های غیر آلی است که کاربرد گسترده‌ای در صنایع گوناگون دارد برخی از مهم‌ترین کاربردها به شرح زیر هستند:
1 به عنوان خشککن
2  در ساخت کبریت
3 درصنايع فولاد و ذوب‌آهن
4 توليد فرو منگنز، چدن و فولاد
5 در تولید باتری‌های خشک وشیمیایی
6 در کشاورزی برای تهيه کودهاي شيميايي
7 در خوراک دام و افزودنی‌های کودهاي گياهي
8 در توليد فرو آلیاژ، الکترود جوشکاری و آجر شیشه‌ای
9 درصنعت پتروشیمی جهت اکسیداسیون ترکیبات آلی
10 درصنايع متالورژيكي نظير توليد فولاد و آلياژهاي غيرآهني
11 در صنعت فولاد مذاب جهت احیاکنندگی و تمیزکنندگی و حذف گوگرد و بهبود خواص فولاد

خرید

با توجه به کاربرد وسیع و ویژه استات منگنز در حوزه صنعت، امروزه  شاهد فروش این ماده در مراجع گوناگون هستیم. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود خرید استات منگنز از مرجعی مطمئن صورت بگیرد به طوری که کیفیت محصول آن مرکز، امتحان خود را پس داده و معتبر باشد. پس از اعتبارسنجی مرجع خرید، لازم است قبل از خرید این محصول حتما قیمت‌ها را از چند مرجع معتبر مقایسه نمایید. با این تفاسیر می‌توان گفت برای تهیه  آن نیز می‌بایست نهایت دقت را بکار بگیرید تا خرید موفقیتآمیزی داشته باشید.

سخن پایانی

این ماده شیمیایی به دلیل خواص و مزایای بسیار، در صنایع گوناگون کاربرد چشم‌گیری دارد و به همین دلیل کارخانجات متعددی دست به تولید و عرضه آن می‌زنند. ما در این مطلب سعی کردیم اطلاعات راهبردی و ارزنده‌ای پیرامون  این ماده و کاربردهای آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

مطالب مرتبط