اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
23rd نوامبر 2022
مدیر وبسایت
0
20

استات کبالت

تولید استات کبالت

استات کبالت یکی از مواد شیمیایی مهم در جهان امروز است که به منظور تسریع در خشک شدن رنگ، رزین و غیره استفاده می‌شود. این ماده نقش مهمی در صنایع پتروشیمی دارد. در این مطلب سعی داریم نقش این ماده را در تولید مواد و نحوه نگهداری و استفاده این ماده بیان کنیم؛ با ما تا آخر این مقاله همراه باشید.

استات کبالت چیست؟

این ماده یکی از مواد مصرفی به منظور خشک کردن نفت یا کاتیزور برای سرعت بخشیدن به خشک شدن رنگ‌ها است. استات کبالت را می‌توان از واکنش اکسید یا هیدرواکسید کبالت با اسید استیک به دست آورد. استات کبالت چهار آبه به روش اشعه به وجود می‌آید. این ماده به راحتی با دیگر مواد واکنش نشان داده و سبب سریعتر خشک شدن رزین، رنگ و دیگر مواد می‌شود.

کاربرد استات کبالت

کاربرد زیادی در صنایع شیمیایی و پتروشیمی دارد. از این ماده به منظور خشک کردن رنگ‌ها، جوهر یا برای رزین‌های پلی استر غیر اشباع استفاده خواهد شد. کبالت مصارف عمده‌ای در صنایع پتروشیمی و پلاستیک به عنوان یک کاتالیزور چندلایه و یک ماده همگن دارد؛ همچنین برای تصفیه آب و گوگردزدایی کاتالیزورهای نفت و گاز استفاده می‌‌شود. استات کبالت و ترکیبات مشتق آن به منظور تولید رزین برای تولید بطری‌های پلاستیکی و همچنین جدیدا برای تولید پلاستیک‌های فوق قوی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده شیمیایی جزو مواد سمی و خطرناک نیز بکار می‌رود.

خطرات استات کبالت

در اثر تنفس این ماده بیماری مانند: مانند آسم، ذات‌الریه، تنگی نفس و برخی بیماری‌های ریوی مانند تصلب شرائین به وجود می‌آید و فرد را بیمار می‌کند.
بروز مشکلات قلبی
اختلال در بینایی
اختلال در عملکرد غده تیروئید
ریزش مو، حالت تهوع و …
این ماده بسیار سمی و خطرناک است؛ بنابراین در هنگام استفاده از این ماده باید موارد ایمنی را رعایت کنید. از جمله داشتن ماسک و دستکش مناسب لازم است و اجازه ندهید که گاز متساعد شده کبالت در اثر مخلوط کردن با دیگر مواد به بدن شما آسیب وارد کند. اگر استات کبالت با لباس‌ها، پوست و چشم‌تان، برخورد داشت سریع لباس‌هایتان را عوض کنید، سپس پوست و چشم را با آب فراوان بشویید و حتما به پزشک مراجعه کنید.

خرید استات کبالت

ماده‌ای است که برای تسریع در خشک شدن بعضی مواد مانند رنگ و رزین بکار می‌رود روش‌های خرید زیادی در کشور وجود دارد که به آسانی و راحتی می‌توانید این ماده را خریداری کنید. بهترین و سریع‌ترین روش، خرید آنلاین است. شما به راحتی می‌توانید از این سایت خرید خود را انجام دهید. شرکت ما این ماده را در بسته‌بندی مناسب با قیمت و کیفیت مناسب در کوتاه‌ترین زمان به آدرس شما در هر مکانی ارسال می‌کند.

سخن پایانی

در این مطلب سعی داشتیم تا شما را بیشتر با این ماده آشنا کنیم. اگر علاوه بر مواردی که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد، نیاز به اطلاعات دیگری داشتید، می‌توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید.

مطالب مرتبط