اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
17th اکتبر 2022
مدیر وبسایت
0
146

اسید فسفریک چینی 85

اسید فسفریک چینی 85 درصد یک اسید معدنی است که از طریق سنگ‌های فسفات به دست می‌آید. این نوع اسید فسفریک به‌صورت مایعی بدون رنگ و بو است که از نظر استفاده در کشور ما بیشترین سهم را دارا است. اسید فسفریک چینی ۸۵ درصد یک ماده شیمیایی محسوب می‌شود که نقش زیادی در زندگی ما ایفا می‌کنددر ادامه شما را بیشتر با این محصول آشنا خواهیم کرد.

اسید فسفریک یا ارتوفسفریک اسید یک اسید ضعیف با فرمول شیمیایی H3PO4 است که یک محلول غلیظ با غلظت ۸۵٪ در آب است. یک مایع بی رنگ بی بو و غیر فرار از جمله اسید های پرکاربرد در صنعت شیمی است.

کاربردهای اسید فسفریک چینی 85

کاربرد آن به عنوان:
کود شیمیایی،خوراک دام و مکملی برای خوراک دام و طیور،مناسب برای داروسازی،پاک کننده صابونی و غیر صابونی،تصفیه آب،شوینده ها،تصفیه پسابها،به عنوان ماده افزودنی در نوشابه های گاز دار و…….

برای نمونه می‌توان گفت در صنایع بسیار مهمی مثل کشاورزی، غذایی، دارویی و غیره کاربرد فراوانی دارد. به اسید فسفریک چینی ۸۵ درصد اسید افسفریک نیز گفته می شود. اسید فسفریک چینی همان اسید فسفریک خوراکی که در بیشتر موارد برای تولید مواد غذایی و همچنین دارو‌ها قابل استفاده است.
بهتر است بدانید این نوع اسید فسفریک در بعضی نوشیدنی‌های داخلی مثل نوشابه‌ها و همچنین طعم دهنده‌ها استفاده می شود. اسید فسفریک چینی ۸۵ درصد از مواد اولیه برای تولید کردن مواد خوراکی و طعم دهنده‌ها محسوب می گردد. این ماده همچنین برای نشان دادن مرغوبیت گوشت و محصولات گوشتی نیز استفاده می گردد.

اسید فسفریک چه مزیت ‌هایی دارد؟

این نوع اسید فسفریک که در تولید مواد غذایی و همچنین طعم‌دهنده‌ها استفاده می‌شود، مزایای فراوانی دارد که می‌توانیم به افزایش جذب مواد غذایی در بدن انسان‌ها، مقابله در برابر تنش‌های محیطی مثل خشک اشاره کنیم. اسید فسفریک چینی ۸۵ درصد می‌تواند شوری خاک کشاورزی را برای تولید محصولات کاهش دهد. این نوع اسید که از کشور چین وارد می‌شود توانایی این را دارد که به جذب فسفر خاک کمک زیادی بکند و بازدهی خاک را افزایش دهد.
از دیگر فوایدی که اسید فسفریک چینی ۸۵ درصد دارد این است که به جوانه‌های داخل خاک کمک می‌کند تا بهتر یا با قدرت بیشتری جوانه بزنند. با قدرت یافتن جوانه‌ها در هنگام کشت، تولیدات بهتر و باکیفیت‌تری در زمینه کشاورزی خواهیم داشت.

در چه زمانی بهتر است برای کشت بهتر از اسید فسفریک استفاده کنیم؟

میزان مصرف اسید فسفریک چینی ۸۵ درصد در گیاهان و درختان مختلف متفاوت است. برای نمونه می‌توان به گیاه پسته و میزان مصرف اسید فسفریک چینی اشاره کنیم. مقدار مصرف این نوع اسید برای گیاه پسته در دو نوبت از سال انجام می‌گیرد. نوبت اول برای استفاده از اسیدفسفریک ۸۵ درصد در اواخر اسفندماه تا اواسط فروردین است. نوبت دوم برای اضافه‌کردن این اسید فسفریک چینی با گرم‌ شدن هوا انجام می‌شود که برای هر هکتار حدود سی تا سی پنج لیتر استفاده می‌شود.
برای استفاده از این نوع اسید خوراکی بهتر است از یک ظرف پلاستیکی استفاده کنید تا به‌راحتی بتوانید این محلول را به آب اضافه نماید. بعد از اینکه حدود هفتاد درصد آبیاری گیاهان پسته انجام شد، می‌توانید این اسید فسفریک چینی را اضافه نمایید. بهتر است بدانید به‌اندازه کرت‌های تنظیم شده می‌توانید مقدار این نوع اسید فسفریک ۸۵ درصد را به خاک اضافه کنید.

کلام آخر

اسید فسفریک چینی ۸۵ درصد به‌عنوان یک اسید معدنی شناخته می‌شود که از طریق سنگ فسفات به دست می‌آید. یک مایع بی‌رنگ‌وبو هست که در بیشتر مواد خوراکی و طعم‌دهنده‌های کشور ما استفاده می‌شود. اسید فسفریک چینی ۸۵ درصد مزایای فراوانی دارد که به آن‌ها اشاره داشتیم. استفاده از این ماده در خوراکی‌ها و میوه‌های مختلف متفاوت است.

مطالب مرتبط