اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
17th اکتبر 2022
مدیر وبسایت
0
65

اسید کرومیک ترک

اسید کرومیک ترک ترکیبی شیمیایی با فرمول H2CrO4 و دارای خلوص ۹۹ درصدی است. این ماده شیمیایی به طور طبیعی در طبیعت یافت نمی‌شود ولی آنیون‌های آن در بسیاری از ترکیبات مشاهده می‌شود و دارای خاصیت خورندگی است. این ترکیب شیمیایی ارزشمند از لحاظ فیزیکی پولکی شکل بوده و اغلب به رنگ‌قرمز به چشم می‌خورد. از آنجایی که اسید کرومیک با توجه به ساختار شیمیایی که دارد کاربرد وسیعی در صنعت دارد، در گریدهای گوناگون برای مصارف مختلف تولید و عرضه می‌شود. در ادامه این مطلب به معرفی کامل مصارف و کاربردهای این ماده شیمیایی می‌پردازیم و نکاتی پیرامون تهیه آن به استحضار شما می‌رسانیم پس در ادامه باما همراه باشید.

موارد مصرف اسید کرومیک ترک

این ترکیب شیمیایی پولکی شکل و قرمز رنگ، کاربرد گسترده‌ای در صنایع گوناگون دارد. در ادامه به برخی از مهم‌ترین آنان اشاره می‌کنیم:

  • اسید کرومیک،‌ به منظور آبکاری، در صنعت آبکاری استفاده می‌شود. به گونه‌ای که در واکنش با آند کروم، باعث شفافیت،‌ براقیت و درخشندگی فلز آبکاری شده می‌شود.
  • استفاده جهت لعاب کاری سرامیک و رنگ‌آمیزی شیشه‌ها
  • استفاده به عنوان پاک‌کننده قوی تجهیزات و لوازم آزمایشگاهی
  • این ماده در گذشته کاربرد گسترده‌ای در براق کردن پوشش برنجی وسایل داشته است.
  • این اسید به راحتی در آب حل می‌شودو در زمره اکسیده‌کننده‌های بسیار قوی قرار می‌گیرد.
  • در صنایعی مانند پوشش فلزات، تولید نوارهای مغناطیسی و ساخت مواد شیمیایی و همچنین حفاظت از چوب مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • در صنعت آبکاری جهت آبکاری فلزکروم مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • در فرایند تولید و تهیه فلز کروم با سطح کیفی بالاکاربرد وسیعی دارد.
  • در تولید مواد مورد نیاز ریخته‌گری استفاده می‌شود.
  • به عنوان جاذب قوی رطوبت می‌تواندکاربرد داشته باشد.

خرید اسید کرومیک ترک

با توجه به کاربرد وسیع و ویژه این ماده در حوزه صنعت و آبکاری، امروزه شاهد فروش اسید کرومیک در مراجع گوناگون هستیم. اما به هنگام خرید اسید کرومیک ترک لازم است به چندین به مورد توجه نمود. پیش از هر چیز، میزان اسیدی بودن و سمیّت این ماده شیمیایی دغدغه‌هایی پیرامون حمل‌ونقل و نگهداری این محصول به وجود آورده است.

به همین دلیل هر مرکز فروش و عرضه اسید کرومیک قابل اعتماد نیست. مورد دومی که به شدت مهم است، سطح کیفیت اسید کرومیک به شمار می‌رود. پیشنهاد می‌شود خرید اسید کرومیک از فروشنده و مرجعی مطمئن صورت بگیرد به طوری که کیفیت محصول آن مرکز، امتحان خود را پس داده و معتبر باشد. لازم است پیش از اقدام به خرید این محصول حتما قیمت‌ها را مقایسه نمایید با این تفاسیر می‌توان گفت برای تهیه این محصول به کارگیری دقت بسیار حائز اهمیت است و در داشتن خریدی عالی به شما کمک شایان توجهی می‌کند.

سخن آخر

امروزه به علت مشکلات زیست محیطی و مضرات ناشی از استفاده گسترده از این ماده شیمیایی مصرف آن کاهش یافته است. اما هنوز هم این ماده در صنایع گوناگون کاربرد چشم‌گیری دارد و کارخانجات خارجی متعددی دست به تولید و عرضه آن می‌زند. کشورهای هند و چین و آلمان و آفریقا تا ترکیه همگی جز بهترین تولیدکنندگان این ماده شیمیایی پولکی شکل قرمز رنگ محسوب می‌شوند. گسترده‌ترین کاربرد این ترکیب شیمیایی در صنعت آبکاری است. در این مطلب سعی کردیم اطلاعات راهبردی و ارزنده‌ای پیرامون اسید کرومیک ترک و کاربردهای آن در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

مطالب مرتبط