اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
7th نوامبر 2022
مدیر وبسایت
0
139

تولید استات پتاسیم

آشنایی با استات پتاسیم

تولید استات پتاسیم در کارخانه مواد شیمیایی اسپوتا شیمی
انحلال‌پذیری بسیارخوبی در آب دارد و با افزایش دما خاصیت خود را بهتر نمایان می‌کند و افزایش می‌یابد.
این افزایش به طوری است که در دمای ۲۰ و ۶۲ درجه سانتی‌گراد خاصیت حل شدن در آب به ترتیب معادل ۲۵۳ و ۴۹۲ گرم در ۱۰۰ میلی‌لیتر است و معلوم می‌شود این ماده با افزایش ۴۰ درجه سانتی‌گراد انحلال پذیری آن در آب دو برابر می‌شود همین مزیت سبب شده که در صنایع خاص از این ماده استفاده کنند.

استات پتاسیم چیست؟

عنصراستات پتاسیم یک ترکیب شیمیایی غیرآلی می‌باشد که جامد بوده و مثل پودرهای کریستال سفید رنگ با فرمول شیمیایی KCH۳COO است.
استات پتاسیم از واکنش استیک اسید با موادپتاسیم دار پتاسیم مانندکربنات یا پتاسیم هیدروکسید تولید می‌شودکه شبیه پودر کریستالی سفید یا به عنوان کریستال‌های بی‌رنگ قابل تولید است.
استات پتاسیم محلول در آب، الکل، آمونیاک مایع، متانول، اتانول استدر استون و اتر نامحلول است. تنها مواد غیر آلی کمی در طبیعت وجود دارند که این خاصیت را دارا است.

کاربرد استات پتاسیم

از استات پتاسیم در صنایع مختلف و به صورت گسترده استفاده می‌کنند از جمله صنایع کاربردی که نقش این ماده را پررنگ‌تر می‌کند می‌توانیم به:
صنعت داروسازی و صنایع پزشکی
صنایع یخ‌زدایی به عنوان کاتالیزور برای تولید پلی اورتان
در حفظ و نگهداری بافت‌های مومیایی شده
یک ماده نگهدارنده در مواد غذایی
درصنعت بیوشیمی و زیست شناسی مولکولی
در تولید مواد شیمیایی آزمایشگاهی
تولید مواد شیمیایی کشاورزی
برای اطفاء حریق از این ماده استفاده می‌شود

ویژگی‌ های استات پتاسیم

استات پتاسیم پودری سفیدرنگ مانند کریستالی است با فرمول شیمیایی CH3COOK و جرم مولکولی 98.15g/mol است. استات پتاسیم ترکیبی آلی- فلزی است که از واکنش استیک اسید و پتاسیم هیدروکسید به دست می‌آید. این نمک خنثی در آب محلول است و همین خاصیت انحلال‌پذیری سبب استفاده آن در صنایع مختلف است نگهداری این ماده سخت نیست و به راحتی در بسته‌بندی معمولی و در جای خشک قابل نگهداری است و جزو موادی است که حتما برای استفاده آن باید از دستکش استفاده کنید.
خرید استات پتاسیم
استات پتاسیم مانند همه مواد آلی و شیمیایی از ترکیب دو یا چند ماده تولید شده است و آماده‌سازی و تولید محصول در کارخانه‌های پیشرفته صورت می‌پذیرد؛ به همین دلیل تنها مراکز خرید محدودی در کشور وجود دارد که این محصول را با بسته‌بندی مناسب و برند معتبر در اختیار شما خریداران عزیز قرار می‌دهد برای خرید استات پتاسیم با قیمت مناسب و کیفیت و مشخصات مدنظر کافیست با کارشناسان ما روی سایت تماس بگیرید و با خیالی آسوده این محصول کاربردی را خریداری کنید.

سخن پایانی

این مقاله تنها بخش کوچکی از اطلاعات لازم در مورد استات پتاسیم را در اختیار شما عزیزان قرار داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و بهتر شناختن این محصول می‌تونید با ما در تماس باشید و هرگونه آگاهی و اطلاعی در مورد محصول را می‌توانید از کارشناسان ما بخواهید. بسیار خرسند خواهیم شد نظرات و پیشنهادات خود را در اختیار ما قرار دهید.

مطالب مرتبط