اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
5th جولای 2022
مدیر وبسایت
0
459

سولفات آهن

برچسب ها :   

سولفات آهن که با عنوان سولفات یا فروس سولفات هم شناخته می شود که نوعی نمک آهن واسید سولفوریک می باشد. با

 فرمول شیمیایی : FeSO4.7H2O

جرم مولوکولی: 151.908 g/mol  

که در آب هم قابلیت انحلال دارد و به صورت ترکیبات هپتاهیدراته یافت می شوند . دردرمان کمبود آهن و صنعت از فرم هیدراته آن استفاده می کنند.اگر فروس سولفات به صورت هیدراته باشد معمولا آبی وسبزرنگ است .فروس سولفاتی که که7 مولوکول آب دارد هپتا هیدراته می گویند.

در گذشته دور این ماده شیمیایی با نام زاج سبز شناخته می شد و در نساجی ، صنعت چرم سازی برای سیاه کردن چرم و برای تهیه جوهر از سولفات آهن استفاده می کردند.

روش تولید سولفات آهن:

جزو یکی از محصولاتی است که در مراحل پایانی تولید فولاد و قبل از اینکه مرحله ی پوشش دهی را انجام دهیم ورق را از محفظه ای با عنوان حمام ترش عبور می دهیم که حاوی اسید سولفوریک است ودر نتیجه این ماده شیمیایی به عنوان محصول جانبی تولید می شود.

واکنش تولید را به صورت زیر نمایش می دهیم.

۲FeS2 + 7O2 + 2H2O → ۲FeSO4 + 2H2SO4

اکثر کارخانه هایی که می خواهند سولفات آهن تولید کنند از آهن آلات قراضه و واکنش با اسید سولفوریک استفاده می کنند.

موارد مصرفی :

1.تولید کردن جوهر ورنگ

2.در نساجی (به عنوان فیکساتور ورنگ)

3.در رنگرزی پشم (عامل تثبیت کننده )

4. در صنایع غذایی

5.در صنایع دارویی(قرص های آهن برای درمان فقر آهن)

6.در کشاورزی و تولید کود

7.تولید کرومات وسیمان (عامل کاهنده)

مصارف کشاورزی

استفاده از کود حاوی سولفات آهن برای جذب آهن برای مقابله با کمبود آهن در گیاهان به سبب ویژگی هایی نظیر :انحلال پذیری در آب،کمک به تولید کلروفیل،تامین انرژی برای حرکت مواد مغذی درون گیاهان ،کمک به تنفس بهتر گیاهان ،جذب بیشتر پروتئین و رشد گیاهان می شود. اگر رنگ برگ های گیاهان شما تغییر رنگ داده و به رنگ های زرد وقهوه ای در آمده به صورتی که زردی بیشتر در حاشیه بین رگبرگ ها دیده می شود نشانه های کمبود آهن می باشد. کیفیت پایین محصولات و هم چنین کم شدن میزان محصولات می تواند نشانه های کمبود آهن در گیاهان باشد که شما از طریق کودهای شیمیایی می توانید جبران کنید.

فروش سولفات آهن :

به خدمت تمامی کشاورزان وصنعت گران عزیر می رسانم که شرکت اسپوتاشیمی آماده تامین انواع سولفات آهن با کیفیتی عالی وقیمتی مناسب نسبت به بازار می باشد .تولید کودها درمجموعه اسپوتاشیمی با دقتی زیاد وکیفیتی بالا انجام می شود تا رضایتمندی مشتریان را به همرا ه داشته باشد.

محصولات مرتبط