اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
23rd نوامبر 2022
مدیر وبسایت
0
166

سولفات پتاسیم کلر صفر و یک

تولید سولفات پتاسیم کلر صفر و یک

به‌ طور کلی می‌توان گفت ۲ نوع کود وجود دارد یکی کود حیوانی و دیگری کود شیمیایی. امروزه شرکت‌های مختلفی به‌ طور تخصصی کودهای شیمیایی با بالاترین کیفیت ممکن را وارد می‌کنند. یکی از کودهای شیمیایی کود سولفات پتاسیم (Potassium sulfate) است. البته برای کودها دسته‌بندی دیگری نیز وجود دارد که آن‌ها را به‌ صورت مایع و جامد، کامل یا ناقص دسته‌بندی می‌کند. در ادامه مطلب ما قصد داریم در مورد یکی از کودهای بسیار پرکاربرد به نام کود سولفات پتاسیم کلر صفر و یک صحبت کنیم.

کود سولفات پتاسیم

کود سولفات پتاسیم یکی از کودهای شیمیایی بسیار پرمصرف بوده که با نام تجاری سولو پتاس نیز شناخته می‌شود. این کود دارای پتاسیم و گوگرد است که می‌تواند مواد مغذی مورد نیاز بسیاری از گیاهان را تامین نمایند. این نوع کود دارای جذب بسیار سریع بوده که به‌ صورت محلول توسط آبیاری قطره‌ای و اسپری، همچنین به‌صورت خشک برای کود دهی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به‌ منظور بهبود عملکرد و کیفیت رشد گیاهان در خاک‌هایی که مواد مغذی به مقدار کافی وجود ندارد، از کود پتاسیم استفاده می‌شود. به‌ طور کلی در سراسر جهان کود پتاسیم از محل رسوبات نمکی قدیمی تهیه می‌شود. در گذشته از واکنش اسید سولفوریک با KCl این نوع کود تهیه می‌شد؛ اما با گذشت زمان محققان دریافتند که به وسیله دست‌کاری تعدادی از مواد معدنی خاک می‌توانندK₂SO را تولید کنند.

قیمت کود سولفات پتاسیم کلر صفر و یک

این نوع کود شیمیایی توسط شرکت‌های مختلف عرضه می‌شود. به‌ همین خاطر ممکن است در تعیین قیمت کمی با یکدیگر تفاوت داشته باشند؛ همچنین نوع جامد یا مایع بودن کود و مقدار آن نیز می‌تواند در قیمت تاثیرگذار باشد. ولی به‌ طور کلی حدود قیمت کود سولفات پتاسیم کلر صفر ویک از ۷۰ تا ۸۰۰ هزار تومان متغیر است.

خرید سولفات پتاسیم کلر صفر و یک

با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه بسیاری از خریدهای روزمره به‌ صورت اینترنتی انجام می‌شوند. خرید سولفات پتاسیم نیز از این قاعده مستثنی نبوده و شما به‌ راحتی می‌توانید آن را برای مقاصد مختلف از طریق همین سایت به‌ صورت آنلاین تهیه کنید و در محل تحویل بگیرید.

روش استفاده از کود سولفات پتاسیم

برای محصولاتی مانند گندم، پنبه، ذرت، یونجه و غیره از این نوع کود شیمیایی استفاده می‌شود. اگر در زمان کاشت محصول و مراحل اولیه رشد گیاه از این کود استفاده شود، می‌تواند تاثیر بسزایی در رشد گیاه داشته باشند. به دلیل آن که این دسته از کودها نمک بالایی دارند، باید در زمان به‌ کارگیری آن‌ها برای درختان جوانه‌دار دقت داشته باشید تا به گیاه آسیب نرسد. پیشنهاد شده‌ است که از این کود در درختان پس‌ از گل‌دهی و در زمان پر شدن میوه‌ها استفاده شود.
اگر از کودهای پتاسیم‌دار استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌شود که چند سانتی‌متر با دانه فاصله داشته باشد. البته توجه داشته باشید که نباید از این کود هنگامی‌ که زمین خالی بوده استفاده شود؛ زیرا اگر باران ببارد، به‌ طور کل از خاک شسته می‌شود. با توجه به منفی بودن بار ذرات موجود در خاک و همچنین ذرات کود، دیگر کود جذب ذرات خاک نخواهد شد و به‌ صورت محلول در خاک باقی خواهد ماند.

سخن پایانی

اگر قصد خرید کود شیمیایی سولفات پتاسیم کلر صفر و یک دارید، می‌توانید به‌ صورت آنلاین از طریق همین سایت اقدام به ثبت سفارش نمایید و محصول را در محل تحویل بگیرید.

مطالب مرتبط