اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
3rd جولای 2022
مدیر وبسایت
0
393

سولفوریک اسید

برچسب ها :   

به سولفوریک اسید در گذشته جوهر گوگرد می گفتند .فرمول شیمیایی این اسید H2SO4 می باشد که اتم های تشکیل دهنده آن اکسیژن ، گوگرد واکسیژن می باشد. سولفوریک اسید نوعی اسید معدنی می باشد.

و در آب قابلیت انحلال پذیری دارد وهنگام واکنش با آب گرمازا می باشد و بی رنگ و بی بو می باشد.

لقب سلطان مواد شیمیایی را به این ماده داده اند زیرا که حجم تولید این ماده بسیار بالاست. اسید سولفوریک یکی از اسیدهای پرمصرف و مهم می باشد.

این ماده مولوکول هایی با خاصیت قطبی دارد که می توانندپیوند هیدروژنی برقرار کنند. نقطه جوش این ماده بالا است.ویژگی های ذکرشده سبب می شود که انحلال پذیری خوبی در آب داشته باشند و محلول هایی با خاصیت اسیدی تولید کنند.

سولفوریک اسید

 سولفوریک اسید در کجاها کاربرد دارد؟

بسیاری از صنایع از این ماده استفاده می کنند پس تولید اولیه این ماده از اهمیت بالایی برخوردار است یکسری از موارد مختلف مصرف آن رابیان می کنیم :((تولید کودها،داروسازی ،حشره کش ها ،انواع ضد یخ ،باتری سازی، در رنگ برای جوهر چاپ ،انواع مواد شوینده ،برای پاک کردن لوله ها،پالایش نفت ،تصفیه آب،استخراج فلزات مختلف، صنایع کاغذ سازی و …))با توجه به اینکه سولفوریک اسید یک ماده ی پرکاربرد در انواع مشاغل می باشد شرکت تولید کننده ،کیفیت،درجه خلوص ،قیمت ،حجم محصول همه از جمله مواردی هستند که باید به آن توجه کنیم.

کمی درمورد کود سولفوریک اسید بدانید

برای جبران کردن کمبود گوگرد در خاک از سولفوریک اسید در کودهای آمونیوم سولفات استفاده می کنند.استفاده از کود حاویاین ماده موجب جذب بیشتر آب و هوا در خاک می شودو از این طریق آسیب کمتری به ریشه ها وارد می شود.هنگامی که برای بهبود وضعیت خاک از این نوع کود استفاده می کنیم با آهک موجود در خاک واکنش می دهدو باعث ایجاد سولفات کلسیم آبدار می شود که به عنوان گچ کساورزی شناخته می شود. در اثر این واکنش سولفات منیزیم هم تولید می شود.

محصولات مرتبط