اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
24th می 2022
مدیر وبسایت
0
287

مواد شیمیایی

یکی از مهمترین و اساسی ترین زیربناهای صنعت هر کشور، کارخانجات مربوط به تولید مواد شیمیایی هستند. مواد شیمیایی (chemical substance) یک نام کلی برای موادی است که ترکیب شیمیایی ثابت و خصوصیات مشخصی داشته و می توانند به صورت ساده، ترکیبی یا آلیاژی باشند که از عناصر مختلفی تشکیل شده است.

به گزارش ایسنا، بنابر اعلام جهان شیمی، امروزه بیشتر صنایع در تولیدات محصولات خود، نیازمند استفاده از مواد شیمیایی صنعتی هستند. از جمله صنایعی که از این مواد استفاده می کنند، تولید مواد شوینده و آرایشی، صنعت نساجی، داروسازی، پزشکی، کشاورزی و صنایع تولید فولاد و ذوب آهن است. در این مقاله قصد داریم تا به موضوع خرید مواد شیمیایی، بازار آن و برخی از مواد شیمیایی صنعتی پرکاربرد بپردازیم.

به لحاظ ساختاری ماده شیمیایی می تواند به صورت خالص (یک عنصر) یا مخلوط  (محلول، ترکیب یا گاز) باشد. این مواد را می توان بر اساس نوع کاربردشان طبقه بندی کرد. برای مثال، مواد شیمیایی آزمایشگاهی به طور معمول موادی هستند که برای مصارف در آزمایشگاه ها و مدارس مورد استفاده قرار می گیرند اما  در مقابل، مواد شیمیایی صنعتی، همانطور که از نامشان مشخص است در صنایع مختلف به کار برده می شوند.

برچسب ها :   
مطالب مرتبط