اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
22nd نوامبر 2022
مدیر وبسایت
0
93

نیترات کلسیم

تولید کننده نیترات کلسیم

نیترات کلسیم مانند بیشتر مواد آلی و شیمیایی از ترکیب چند عنصر به وجود می‌آید. بیشتر این مواد به عنوان کود در کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرند. رنگ این محصول خاکستری است و جزو مواد جذب‌کننده رطوبت به شمار می‌رود و حتی از این ماده برای تهیه مواد منفجره هم استفاده می‌شود‌.

نیترات کلسیم چیست؟

نمک نیترات معدنی کلسیم است که معمولاً به‌عنوان کود مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیترات کلسیم معروف به نیترات نروژی است و ترکیبی با فرمول شیمیایی Ca (NO3) 2 است و به صورت گرانول‌های خاکستری کمرنگ موجود است. نیترات کلسیم جذب‌کننده رطوبت است و معمولا به صورت تتراهیدرات در طبیعت یافت می‌شود. دلیل این امر این است که به راحتی رطوبت هوا را جذب می‌کند.  معمولا به عنوان یک ماده مهم در تولید کودها مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما کاربردهای دیگری نیز دارد. این ماده اکسیدکننده است و در آب و الکل محلول است. این ماده  از سنگ آهک با اسید نیتریک ضعیف حاصل می‌شود. این ترکیب با جذب اکسید نیتروژن توسط شیر آهک به وجودمی‌آید.

کاربرد نیترات کلسیم

کاربردهای مختلفی دارد از جمله موارد زیر دارد:
کودها
مواد شیمیایی
تصفیه فاضلاب
ساخت بتن
مواد منفجره
تولید نمک مذاب
بسته‌های قابل احیا
تولید کود

ویژگی ‌های نیترات کلسیم

کلسیم یک ماده مغذی مهم و اساسی برای رشد بافت‌های گیاهی است و جذب کافی آن باعث افزایش ماندگاری کلیه محصولات کشاورزی تولید شده می‌شود. در سیستم‌های تصفیه فاضلاب برای جلوگیری از پخش بوهای متصاعد مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. وجود نیترات و واکنش با مواد بودار سبب از بین رفتن بوی بد می‌شود. این ماده همچنین در تصفیه لجن‌ نیز کاربرد دارد؛ همچنین از نیترات کلسیم برای سرعت بخشیدن به خشک و سفت شدن بتن هم استفاده می‌کنند.همچنین سبب انعقاد در تولید لاتکس است.

مزیت استفاده از تیترات کلسیم

این ماده حاوی کلسیم و نیتروژن است که مواد مغذی مورد نیاز گیاهان برای زندگی کردن هستند. کلسیم برای برخی از گیاهان قادر به تولید بذر، بسیار حیاتی است و همچنین به گیاه کمک می‌کند تا میوه بهتر با ماندگاری بیشتر داشته باشد. کلسیم همچنین یک عنصر مهم در داخل سلول‌های گیاهی است و مقدار مناسب کلسیم در یک گیاه سبب قوی شدن دیواره‌های سلولی گیاه شده و گیاه را از بیماری و ریختن برگ‌ها محافظت می‌کند. از نظر کشاورزان نیتروژن ماده مغذی اساسی مورد نیاز گیاهان است. نیتروژن یک عنصر اساسی در تولید اسیدهای آمینه و کلروفیل است و تأمین نیتروژن باعث سرسبزی و بهبود گیاهان می‌شود. این ماده می‌تواند به عنوان کود برای همه گیاهان مورد استفاده قرار بگیرد، این ماده بسیار مفید و ضروری است.

خرید نیترات کلسیم

نیترات کلسیم هم مانند تمامی مواد ضروری و اساسی از درگاه‌های مختلف قابل خریداری است و همه خریدارانی که به دنبال این ماده اساسی هستند می‌توانند به صورت غیر حضوری و آنلاین این ماده مهم و حیاتی را خریداری کنند. برای خرید کافی است که با تلفن‌های روی سایت ارتباط گرفته و محصول خود را با بسته‌بندی مناسب و قیمت عالی و کیفیت بالا خریداری کنید.

سخن پایانی

تمامی مواد آلی برای تولید کود‌های مورد نیاز کشاورزان مهم هستند و حتی این مواد در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای کسب اطلاعات بیشتر و بهره‌مندی از نظر کارشناسان می‌توانید با تیم ما تماس بگیرید منتظر انتقادات و پیشنهادات شما هستیم.

 

مطالب مرتبط