اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
3rd جولای 2022
مدیر وبسایت
0
210

نیترات کلسیم

برچسب ها :   

نیترات کلسیم با فرمول شیمیایی Ca (NO3) 2 که معمولا به صورت گرانول خاکستری کم رنگ یافت می شود واز نمک نیترات معدنی کلسیم به دست می آید.

جرم مولی آن ۱۶۴٫۰۸۸ g/mol می‌باشد.

نقطه ذوب این ماده 561درجه سانتی گراد می باشد.

نیترات کلسیم جذب کننده رطوبت است و به خاطر همین ویژگی در اکثر موارد به صورت تترا هیدرات یافت می شود.

این ماده در آب الکل انحلال پذیری بالایی دارد.

از ترکیب سنگ آهک با اسید نیتریک ضعیف نیترات کلسیم حاصل می شود.

کاربردهای نیترات کلسیم عبارتند از:

1.تولید کود

2.در تصفیه فاضلاب

3.ساخت بتن

4.مواد منفجره

5.تولید بسته های سرد قابل احیا

فواید مصرف کودهای کلسیم نیترات

یکی از انواع کودهایی که کشاورزان وباغداران برای تقویت گیاه از آن استفاده می کنند کود شیمیایی نیترات کلسیم می باشد.این ماده از دو عنصر نیتروژن وکلسیم ساخته شده است.

دو عنصر نیتروژن و کلسیم به دلیل عواملی از قبیل شوری خاک ،رطوبت بالا،دمای پایین و آبیاری به میزان زیاد در خاک کاهش پیدا می کنند به همین خاطر برای جبران این کمبود از کود شیمیایی آن استفاده می کنیم.این ماده برای رشد و پرورش گیاهان لازم وضرورری است به همین خاطر حتما باید از کود به عنوان مکمل استفاده کنیم.

کلم بروکلی ،هویج ،کرفس،،آلبالو ،گیلاس،حبوبات، مرکبات ،گوجه فرنگی و خیلی از میوه های دیگر برای رشد بهتر نیاز به استفاده از این کود برای جبران نیتروژن وکلسیم دارند.

نبود این ماده در خاک برای گیاهان باعث عوارضی از جمله پوسیدگی تدریجی گیاهان، کاهش طول عمر گیاهان، ایجاد لکه روی گیاهان،کاهش رشد گیاهان وزرد شدن گیاهان می شود.

برای تهیه این کود باید توجه کنیم که هدف از استفاده از این کود چیست مثلا برای پیشگیری از بیماری در گیاهان یا برای اینکه محصول سالم تری داشته باشیم از کود نیترات کلسیم استفاده می کنیم با اطلاع از هدف مصرفمان می توانیم از انواع مختلف این کود که عبارتند از(مایع، دانه ای، پودرهای محلول در آب) برحسب نوع خاک و هدف از مصرف کود استفاده کنیم. بهتر است که درمورد نوع و چگونگی مصرف  این کود از یک متخصص کمک بگیرید.

شرکت اسپوتاشیمی مرکز خرید انواع کودهای شیمیایی

طبق عواملی که گفته شد تهیه کود برای بهبود شرایط رشد وپرورش گیاهان امری ضروری است که باید به آن توجه کرد.برای مشاوره در مورد انواع کودهای شیمیایی می توانید با همکاران ما در اسپوتاشیمی در اصفهان در تماس باشید.

محصولات مرتبط