اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
8th نوامبر 2022
مدیر وبسایت
0
54

استات سدیم

فروش استات سدیم

امروزه مواد شیمیایی جایگاه ویژه‌ای در زندگی روزمره و تولید دارند و بعضی از این مواد از ترکیبات مولکول‌ها و مواد دیگر در آزمایشگاه‌ها به وجود می‌آید. یکی از این مواد که جایگاه بالایی دارد استات سدیم است. در این مقاله سعی داریم به شناخت این ماده بپردازیم با ما همراه باشید.

استات سدیم چیست؟

سدیم استات یک ترکیب شیمیایی بسیار کاربردی می‌‌باشد که از کنار هم قرار گرفتن و پیوند بین چند عنصر از جمله کربن، هیدروژن، اکسیژن و سدیم به وجود می‌آید. در واقع در هر سدیم استات یک اتم سدیم Na، دو اتم اکسیژن O، سه اتم هیدروژن H و دو اتم کربن C وجود دارد. این ترکیب شیمیایی با فرمول CH3COONa نشان داده می‌شود.

سدیم استات معمولاً با علامت اختصاری NaOAc شناخته شده است این ماده با نام‌های دیگری همچون سدیم اتانوآت Sodium ethanoateh، سدیم اتانات، نمک سدیم استیک اسید و یخ داغ Hot ice نیز شناخته شده است. این ماده شیمیایی از جمله نمک‌های سدیم محسوب می‌شود که به دو صورت خشک و تر هیدرات، در دسترس عموم قرار دارد.

این ترکیب شیمیایی کاربرد فراوانی در صنایع مختلف دارد . سدیم استات در واقع نمک کربوکسیلیک اسید می‌باشد که از واکنش بین دو ترکیب شیمیایی اسید استیک و سدیم بی کربنات با فرمول شیمیایی تولید می‌شود. حاصل این واکنش، سدیم استات است.

کاربرد استات سدیم

این ماده شیمیایی به وفور در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد از جمله صنایعی که این ماده در آن وجود حیاتی دارد می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

نساجی:
خنثی‌سازی ضایعات اسیدسولفوریک هنگام تولید لباس‌های کتان (پنبه‌ای) برای جلوگیری از اجتماع الکتریسیته ساکن. اسیدشویی در دباغی با کروم.

لاستیک‌سازی:
جلوگیری از حرارت زیاد سبب به وجود آمدن محصولی بهتر می‌شود.

صنعت ساختمان:
از استات به دلیل ارزان‌تر بودن و کارایی بهتر برای درزگیری و مقاومت بتن در برابر آب استفاده می‌شود و نیز باعث افزایش طول عمر بتن می‌شود.

غذایی:
برای طعم‌دهی در مواد غذایی مانند چیپس سرکه نمکی استفاده می‌کنند که باید در استفاده این محصول دقت کنند.

محلول بافر:
از محلول استات سدیم و اسید استیک به‌عنوان یک بافر برای نگه‌داشتن سطح pH نسبتاً ثابت می‌تواند استفاده کرد.

شرایط نگهداری

همانطور که گفته شد ماده‌ای شیمیایی سمی است؛ به همین جهت برای استفاده از این ماده خطرناک می‌بایست به چندین نکته توجه کرد این مواد حتما باید بسته‌بندی مناسب و بهینه داشته باشند و در جای خشک و خنک نگهداری شوند در هنگام استفاده هم حتما باید با رعایت اصول بهداشتی این کار انجام شود.

سدیم استات در صورت تماس با پوست می‌‌تواند موجب سوزش و قرمزی پوست شود؛ به همین علت افرادی که با این ماده شیمیایی سر و کار دارند، می‌بایست از دستکش و لباس مخصوص استفاده کنند تا احتمال بروز مشکلات و آسیب‌ها کمتر شود؛ همچنین در صورت بروز چنین مشکلاتی، محل سوختگی را فورا با آب سرد بشویید و سریعا به پزشک مراجعه کنید.

اگر این ماده شیمیایی در مجاورت چشم انسان قرار گیرد. یا گازهای متصاعد شده از این ترکیب شیمیایی وارد چشم انسان گردد، می‌تواند باعث سوزش و قرمزی چشم شود و مشکلاتی برای انسان ایجاد کند. به همین علت افرادی که با این ماده شیمیایی سر و کار دارند. می‌بایست از عینک‌های محافظ استفاده کنند.

خرید استات سدیم

خرید این ماده حیاتی مانند دیگر مواد شیمیایی به صورت‌ های مختلف امکان‌ پذیر است. افرادی که دسترسی مستقیم به این ماده را ندارند به راحتی می‌توانند با کادر تجاری و فروش ما ارتباط گرفته و این ماده حساس را با رعایت تمام نکات ایمنی و بسته‌بندی مناسب خریداری کنند.

سخن پایانی

استات سدیم مانند هر ماده شیمیایی دارای کاربرد مزایا و شرایط خاص است. به همین علت در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مناسبی درباره این ماده را به شما بدهیم. اميدواريم توانسته باشیم به آگاهی شما در مورد این ماده شیمیایی افزوده باشیم. منتطر انتقادات و پیشنهادات شما خوبان هستیم.

مطالب مرتبط
24 نوامبر 2022
22

استات سدیم فود گرید

 تولید استات سدیم فود گرید استات سدیم فود گرید یک اسید ضعیف است که خاصیت بافر داشته و کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. این ماده سمی نبوده و در صنایع غذایی و بسته‌بندی کاربرد قابل توجهی دارد. در این مطلب سعی داریم این ماده مهم در صنایع مختلف را واشکافی کرده و اطلاعات کاملی […]