اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
22nd نوامبر 2022
مدیر وبسایت
0
97

استات سدیم فود گرید

 تولید استات سدیم فود گرید

استات سدیم فود گرید یک اسید ضعیف است که خاصیت بافر داشته و کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارد. این ماده سمی نبوده و در صنایع غذایی و بسته‌بندی کاربرد قابل توجهی دارد. در این مطلب سعی داریم این ماده مهم در صنایع مختلف را واشکافی کرده و اطلاعات کاملی در مورد این ماده را به شما بدهیم.

استات سدیم فود گرید چیست؟

به عبارت ساده‌تر سدیم استات یا نمک استات کاربردهای زیادی دارد. استات سدیم نمک مزدوج یک اسید ضعیف بوده که خطرناک نیست. به این معنی که، فقط مقدار کمی از آن در آب تجزیه می‌شود. این ویژگی خاصیت بافری نام دارد که باعث می‌شود pH حتی با اضافه کردن اسید یا باز تا حدی ثابت بماند. استات سدیم جزء مواد سمی نیست و از این لحاظ محدودیتی ندارد و همچنین خاصیت بافری دارد که با این توضیحات می‌توان کاربرد وسیع آن در صنایع مختلف از نفت تا صنایع غذایی را تعریف کنیم.

کاربرد استات سدیم فود گرید

استات سدیم در صنایع مختلفی کاربرد دارد از جمله صنایع کاربردی این ماده می‌توانیم به :
صنایع نساجی
استفاده از استات سدیم سبب افزایش کیفیت پارچه شده و دوام پارچه را برای استفاده افزایش می‌دهد.
عکاسی
استات سدیم جزوی از محلول ظاهرکننده عکس را تشکیل می‌دهد و مقاومت عکس در سال‌های طولانی را بالا می‌برد.

تولید لاستیک

استات سدیم با جلوگیری از جوشیدن یا گرم شدن بیش از حد لاستیک سبب مقومت بالا و کیفیت آن می‌شود.
صنایع غذایی
به عنوان نگهدارنده و طعم دهنده عمل می‌کند. مثلا استات سدیم به چیپس مزه سرکه نمکی می‌دهد.

صنایع نفت

سطح ph را ثابت نگه داشته و یک محلول بافر تشکیل می‌دهد.
صنعت لوازم ارایشی و بهداشتی
استات سدیم هم در این صنعت به عنوان یک محلول بافر عمل کرده و سبب بالا رفتن کیفیت مواد آرایشی می‌شود.
پزشکی
برای درمان اسید بالای خون و کمبود سدیم به کار می‌رود. همانگونه که متوجه شدید چشم‌پوشی از استات سدیم در صنایع مختلف امری نشدنی است و کاربردی مهم و ضروری دارد.

ویژگی ‌های استات سدیم

استات سدیم بی‌رنگ است و معمولاً به عنوان نمک سدیم اسید استیک یا اتانوات سدیم در بین کاشناسان شناخته می‌شود. این محصول را می‌توان با سرکه مخلوط کرد تا دی استات سدیم تشکیل شود که طعمی تند به خوراکی‌ها می‌دهد. مشکلات حمل و نقل و مسافت طولانی کارخانه تا شهر‌ها سبب شده که از استات سدیم بیشتر به عنوان نگهدارنده استفاده کنند و این امر سبب اهمیت بیشتر در نگهداری مواد غذایی و استفاده از نگهدارنده‌ها برای افزایش ماندگاری محصولات غذایی شده است.
در صنعت داروسازی استفاده از استات سدیم روز به روز بیشتر شده است. این ترکیب بیشتر در الکترولیت‌ها و پدهای گرم کننده استفاده می‌شود؛ همچنین از استات سدیم به عنوان یک عامل ادرارآور استفاده می‌شود. استفاده از استات سدیم در صنایع چرم هم امری بدیهی است از این ماده برای محصولات چرمی و محصولاتی مانند کیف دستی، کفش، کیف و سایر محصولات مبتنی بر چرم است. این ترکیب یک جزء مهم از مواد شیمیایی دباغی چرم و مواد شیمیایی رنگرزی نساجی است که سبب افزایش استفاده این ماده و بالابردن دوام کار شده است.

خرید و فروش استات سدیم

تغییر سبک زندگی افراد و استفاده روزافزون از استات سدیم سبب شده که تقاضا برای خرید و فروش این محصول افزایش پیدا کند. مخصوصا در صنایعی مانند کشاورزی، چرم، ارایشی و بهداشتی، غذایی و پزشکی و حتی نفت فروش این محصول روز به روز افزایش قابل توجه داشته و همه خریداران به دنبال محصولی با کیفیت اصل و قیمت مناسب هستند. برای اینکه این امر محقق شود، خریداران باید به مراکز معتبر فروش مراجعه کنند. پیشرفت‌های ارتباطی سبب شده که این محصول به صورت آنلاین در اختیار همه خریداران قرار داده شود. برای خرید محصولی مطمئن می‌توانید با سایت تجاری ما ارتباط بگیرید.

سخن پایانی

استفاده روزافزون از استات سدیم در صنعت کشاورزی و دیگر صنایع در کشور سبب شده که خرید فروش این ماده حیاتی به طرق مختلف انجام شود. برای خرید باید به فاکتورهای مختلفی از جمله کیفیت، گرید، وزن، بسته‌بندی و قیمت دقت کنید. در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کلی در مورد استات سدیم و کاربرد این ماده را در اختیار مصرف‌کنندگان و خریداران قرار دهیم. امیدواریم با توجه به این اطلاعات بتوانید بهترین محصول را برای انجام پروژه خود خریداری کنید. لطفا نظرات، پیشنهادات یا انتقادات خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط
8 نوامبر 2022
91

استات سدیم

فروش استات سدیم امروزه مواد شیمیایی جایگاه ویژه‌ای در زندگی روزمره و تولید دارند و بعضی از این مواد از ترکیبات مولکول‌ها و مواد دیگر در آزمایشگاه‌ها به وجود می‌آید. یکی از این مواد که جایگاه بالایی دارد استات سدیم است. در این مقاله سعی داریم به شناخت این ماده بپردازیم با ما همراه باشید. […]