درباره اسپوتا شیمی

شرکت تولیدی و بازرگانی اسپوتا شیمی این افتخار را دارد که با سابقه ای درخشان از سال 1388 زمینه ارائه خدمات تجاری به بازرگانان و تجار محترم ایرانی و خارجی و تولیدکنندگان در سطح ملی و بین المللی سهم بسزایی در خدمت رسانی به توسعه تجارت این مرز و بوم ایفا کند.

شرکت اسپوتا توانایی تامین مواد اولیه شیمیایی مورد نیاز شرکت های تولیدی ، کشاورزی ، صنعتی ، دارویی و مواد غذایی را در سطح ملی و بین المللی دارد این شرکت آمادگی لازم جهت واردات مواد مورد نیاز و صادرات محصولات تولیدی را در حیطه کار خود قرار داده، که با توجه به فعالیت گسترده شرکت اسپوتا شیمی در تمامی زمینه های تولید و تامین مواد اولیه و شیمیایی مورد نیاز مصرف کنندگان و بازرگانان محترم به اطلاع می رساند که این شرکت توانایی تامین هرگونه مواد مورد نیاز شما را دارا می باشد.

این شرکت با فراهم نمودن امکانات حمل و نقل در هر نقطه از کشور ، کار تحویل به موقع مواد را برای مصرف کنندگان عزیز آسان نموده است.

نام شرکت : شرکت کیان تکین آراز اسپوتا شیمی

شماره ثبت شرکت : 19226

درباره اسپوتا شیمی
فروش محصولات شیمیایی

اسپوتا شیمی ، بازرگانی تولید و فروش محصولات شیمیایی
محصولات شیمیایی مواد شیمیایی هستند که از واکنش بین مواد اولیه که واکنش دهنده ها نام دارند طبق فرمولاسیون مشخص بوجود می آیند. در این واکنش پیوند بین واکنش دهنده ها با دستیابی به انرژی فعال سازی مورد نیاز شکسته شده و دوباره مرتب می‌شود . که در نتیجه محصولات جدید حاصل می‌شوند.

دسته بندی محصولات شیمیایی

امروزه میزان تقاضا برای مواد شمیایی رو به افزایش است و محصولات گسترده ای درحال تولید هستند. پس شناخت مواد شیمیایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این مواد به شش دسته طبقه بندی می‌شوند که براساس آن می‌توان به عملکرد آنها، محل استفاده و نکات ایمنی استفاده از آنها پی برد.

این تقسیم بندی عبارتست از ضد میکروب ها که در محصولات مراقبت شخصی و پاک کننده ها و نیز در وسایل حمل و نقل، غذاها، وسایل آشپزخانه، مدرسه و مواد الکترونیکی کاربرد دارد. پلی فلورو آلکیل ها که در فرشها، مواد پاک کننده، غذاها، آرایشی و بهداشتی، رنگ، کاغذ و بسیاری از مواد دیگر یافت می‌شود، ضد احتراق ها که در مبلمان، محصولات کودکان، وسایل الکترونیکی، مصالح ساختمانی، سیم و کابل استفاده می شوند، حلال ها که برای حل یا پراکندگی مواد دیگر استفاده می شوند. بیس فنول + فتالات ها که در تقویت پلاستیک ها و انعطاف پذیری آنها نقش دارند و فلزات.

انواع مواد شیمیایی

برخی از نمونه های محصولات شیمیایی در صنعت معدن محصولاتی نظیر آمونیاک، کلر، سدیم هیدروکسید، سولفوریک اسید، نیتریک اسید است و در صنایع شیمی آلی اکریلونیتریل، فنول، اتیلن اکساید، اوره وجود دارد، سیلیسیم دی‌اکسید در صنعت سرامیک به چشم می‌خورد، اتیلن، پروپیلن، بنزن، استایرن در دسته صنایع پتروشیمی قرار دارند، کود، حشره‌کش، علف‌کش جزء مواد آگروشیمیایی هستند، پلی‌اتیلن، باکالیت، پلی‌استر در دسته بسپار و پلی‌ایزوپرن، نئوپرن، پلی‌یورتان در دسته الاستومر قرار دارند، نیتروگلیسرین، آمونیوم نیترات، نیتروسلولز مواد منفجره هستند و در نهایت نیتروژن، اکسیژن، استیلن، دی نیتروژن مونوکسید نمونه هایی از گازهای صنعتی هستند.

شرکت های تولید محصولات شیمیایی

معرفی چند شرکت پیشرو در تولید و فروش محصولات شیمیایی در جهان و ایران
شرکتهای صنعتی بسیاری در زمینه تولید محصولات شیمیایی فعالیت دارند که مهم ترین آنها ب‌آاس‌اف که یک شرکت چند ملیتی در آلمان است، داو کمیکال در ایالت میشیگان ایالت متحده آمریکا و ساینوپک واقع در پکن چین می باشد که پرفروش ترین مواد شیمیایی را در سطح جهانی تولید و ارائه می‌کنند. عمده فعالیت صنعتی در ایران در حوزه پتروشیمی بدلیل وجود مناطق نفت خیز است که این صنعت به یکی از مهمترین راه های درآمد در ایران تبدیل شده است.

شرکتهایی که در این زمینه فعالیت می‌کنند در یکی از دو گروه شرکتهای فعال در اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران پذیرش شده‌اند. بزرگترین شرکت فعال، شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس می‌باشد . که با ارزش بازار بیش از 290 هزار میلیارد تومان نه تنها بزرگترین شرکت فعال در صنایع شیمیایی بلکه فعال ترین شرکت در کل بازار سرمایه ایران است. باتوجه به تقاضای رو به رشد مواد شیمیایی سودآوری شرکتهایی که در این زمینه فعالیت دارند روبه افزایش است. همچنین عوامل متعدد دیگری مثل قیمت جهانی، نرخ ارز و بورس کالا نیز بر این سود آوری تاثیر می‌گذارد.

فروش مواد شیمیایی

دغدغه ای که بسیاری از صاحبان صنایع با آن مواجه می‌شوند این است که مواد شیمیایی خود را با اطمینان خاطر تهیه کرده یا به فروش برسانند. در این زمینه شرکتهای معتبری برای فروش محصولات شیمایی بوجود آمده است . همچنین پلتفرمهایی جهت خرید و فروش مستقیم محصولات شیمیایی تهیه شده است. اشیم بزرگترین فروشگاه آنلاین مواد شیمیایی در ایران است که توانسته بخوبی رضایت مشتریان خود را بدست آورد و به فروش محصولاتی نظیر رزین ها، ترکیبات سیلیکونی، حلال ها، پلاستیسایزرها، پلیمرها ، روغنها ، چسب و موم و مواد شیمیایی پودری و افزودنیها می‌پردازد.

شرکت الکل رازی بزرگترین شرکت تولید کننده اتانول و متانول کشور است. با توجه به میزان سوددهی و میزان تولید محصولات خود را به صورت عمده به فروش می‌رساند. بیشترین تولید اوره در کشور برعهده شرکت پتروشیمی پردیس است. مس سرچشمه بزرگترین شرکت تولید کننده و فروش مس در ایران است و شرکت فرآوری فروکتوز ناب محصولات قندی را تولید و روانه بازار می‌کند.

سخن پایانی

در این مطلب به برخی از شرکتهای بزرگ تولید کننده و پخش محصولات شیمیایی و نوع فعالیت آنها و عوامل موثر بر سودآوری مواد شیمیایی اشاره شد. همچنین محصولات شیمیایی بطور خلاصه دسته‌بندی شد. تا برای تولید و فروش مواد شیمیایی بدانیم این مواد در چه دسته ای قرار می‌گیرند. تا با شناسایی بازار هدف، برآورد هزینه و نیز ایجاد ایمنی لازم مواد را تولید نموده و به بازار برای فروش ارائه دهیم.