اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
3rd جولای 2022
مدیر وبسایت
0
451

نیترات منیزیم

برچسب ها :   

نیترات منیزیم ترکیبی معدنی  دارای فرمول شیمیایی Mg (NO3) 2 (H2O) x است .دارای بلورهای جامد سفید رنگ می باشد .جرم مولی نیترات منیزیم 148.30 g/mol است.

دمای جوش این ماده 330درجه سانتی گراد می باشدو دمای ذوب آن129در جه سانتی گراد می باشد

نیترات منیزیم

و خاصیت انحلال پذیری در آب و اتانول رادارد . خاصیت جذب کنندگی بالایی در برابر رطوبت دارد ووقتی در معرض هوا قرار می گیرد هگزا هیدرات را تشکیل می دهد. دلیل اینکه در معادن وغارها به صورت هگزا هیدرات یافت می شود همین خاصیت انحلال پذیری بالا درآب می باشد.

هگزا هیدرات در اثر حرارت دادن به اکسید منیزیم ،اکسیژن و اکسید های نیتروژن تجزیه می شود .یکی از راه های تولید اسید نیتریک جذب این اکسیدها در آب می باشد.

در تجارت این ماده از واکنش نشان دادن اسید نیتریک و نمک های مختلف منیزیم تهیه می شود.

منیزیم ماده ای است که در صنایع غذایی وداروسازی کاربردهای فراوانی دارد ودر بسیاری از غذاها این ماده یافت می شود. در داروسازی هم به عنوان مکمل های غذایی کاربرد دارد.

کاربردهای نیترات منیزیم

1.داروسازی

2.صنایع غذایی

3.تولید کودها

4.تهیه اسد نیتریک غلیظ

5.ماده ای خشک کن ونم گیر

6.در گلخانه ها

خطرات نیترات منیزیم

دارای خاصیت اکسنندگی بسایر قوی است .یکی از خطراتی که ممکن است این ماده در اثر تماس با مواد دیگر ایجاد کند آتش سوزی می باشد. تا آن جایی که امکان دارد سعی کنید برای پیشگیری از آسیب به دستگاه تنفسی از استنشاق و تماس دست به این ماده خودداری کنید . از جمله عوارض در معرض مقدار زیاد این ماده قرار گرفتن عبارتند از (سردرد ،سرگیجه ،سرفه ،استفراغ ودرد شکم ،بی حسی واز حال رفتن ،کبودی پوست و لبها ،سوختگی پوست و بافت چشم ها) زیرا این ماده سبب اختلال در حمل اکسیژن خون می شود.

اگر در معرض تنفس این اسید قرار گرفتید فورا خود را به هوای آزاد برسانید ویا از تنفس مصنوعی استفاده کنید.در صورت تماس با بدن آن قسمت را به مدت چند دقیقه با آب بشویید زیرا این ماده خاصیت اکسننده بودن دارد.

سعی کنید این ماده را در یک مکان در بسته ،خشک ،خنک با تهویه مناسب وبه دور از مواد قابل احتراق نگه داری کنید.

محصولات مرتبط