اسپوتاشیمی|تولیدکننده استات سدیم،پتاسیم،مس،منگنزوسولفات روی ،آهن
تولید کننده استات سدیم ،پتاسیم ،مس ،منگنز و سولفات روی ،آهن ،نیکل ،مس ،منیزیم ،منگنز ،بتاسیم و...
3rd جولای 2022
مدیر وبسایت
0
1089

ویدئوی محصولات اسپوتاشیمی

شمش روی

شمش روی اسپوتاشیمی طی این مراحل تولید می شود:در ابتدا فلز روی هنگامی که از معدن استخراج می شود دارای نا خالصی هایی شامل آهن ،کبالت نیکل وکادمیوم می باشد.در کارخانه های گالوانیزه این ماده طی عملیات تجزیه قرار می گیرد وموادی که حاصل می شود عبارتند از خاکستر فلز روی به همراه فلز روی خالص در مرحله بعد شمش در کوره های صنعتی ایجاد می شود.

در روش هیدرو متالوژی که استخراج در محیط آبی صورت می گیرد یکی از روش های رایج در ایران برای تولید شمش روی می باشد.

دلیل استفاده زیاد از شمش روی می تواند به جهت مقاومت بالای این ماده در برابر خوردگی باشد.اکثرا در مواردی مثل گالوانیزه سازی ،ریخته گری قطعات کوچک ،برای ضد خوردگی در صنایع فولاد،ساخت برنج،در پزشکی ولوازم آرایشی برای ساخت رنگ کاربرد دارد.

نیترات مس

نیترات مس دیگر محصولی از اسپوتا شیمی می باشد که نوعی ترکیب شیمیایی غیر آلی است. بنابراین با فرمول شیمیایی Cu(NO3)2 نمایش می دهیم. شکل ظاهری آن به رنگ آبی پررنگ می باشد و یکی از نمک هایی مس است. که اگر چه به اندازه‌ی سولفات مس پرکاربرد نیست اما باز هم  استفاده های زیادی دارد .

جرم مولوکولی آن عبارتست از: 187.56 (anhydrous basis)

دمای ذوب این ماده 114درجه سانی گراد می باشد.

نیترات مس تک آبه در آب خاصیت انحلال پذیری بالایی دارد و همین طور دمای ذوب بالایی هم دارد.

از نظر آب تبلور بودن این ماده در 5نوع تولید می شود که از نوع سه آبه و تک آبه آن در صنعت بیشتر استفاده می شود زیرا نگه داری آن آسانتر است و دمای ذوی بالاتری دارند.

سولفات سدیم

محصول سولفت سدیم به بی آب  با فرمول شیمیایی Na2SO4  وبه صورت کریستال های سفید رنگ یافت می شود. و با نام تناردیت درصنعت هم کاربرد  دارورت آب پوشی باشدبا فرمول شیمیایی آن Na2SO·10H نمایش داده می شود.

سولفات با جرم مولی 142.04 g/mol (anhydrous) ،دمای ذوب 884 °C (anhydrous) و دمای جوش 1429 °C (anhydrous) نوعی ماده ی معدنی می باشد.

این ماده مصارف زیادی در صنایع شیمیایی دارد و طی فرآیندی به نام مانهایم. که ترکیب کلرید سدیم نمک و اسید سولفوریک است تولید می شود.

طبق فرآیند هارگریوز که حاصل ترکیب دی اکسید گوگرد است می توان سولفات سدیم را ایجاد کرد. و با نام هایی چون نمک گلوبر وسولفات سودا ،سولفوریک اسیدهم کاربرد دارد و در خاک و آب می توان این ماده را یافت .این ماده قابلیت انحلال در آب را دارد و شکل ظاهری آن پودر مانند به رنگ سفید و با د انه های درشت می باشد.

ویدئو محصولات اسپوتا شیمی

شمس روی

سولفات شمس روی

سولفات‌مس

سولفات مس

سولفان آهن پودری

سولفات آهن پودری
مطالب مرتبط
24 نوامبر 2022
93

سولفات سدیم

 تولید سولفات سدیم یکی از مواد معدنی پرکاربرد در طبیعت که از معادن قابل استخراج است سولفات سدیم خواهد بود. استفاده مداوم و نقش آن در صنایع مختلف موجب بهره‌برداری و استخراج این مواد معنی شده و فرصت‌های شغلی بسیاری را ایجاد کرده است. در این مطلب سعی داریم شما را این ماده بیشتر آشنا […]

14 آگوست 2022
344

اسید استیک

خرید اسید کرومیک
قیمت اسید کرومیک
خرید اسید کرومیک
ساخت اسید کرومیک
تری کربوکسیلیک اسید
قیمت پرکلریک اسید
واردات اسید سولفامیک
فروش اسید بوریک ترکیه
خرید اسید استئاریک
خریدار اسید سولفوریک
مخزن نگهداری اسید